Gyógytornász diplomámat 2020 nyarán szereztem meg a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán. A szakmát ugyanezen év szeptemberében kezdtem el gyakorolni a tatabányai Szent Borbála Kórházban, ahol mind az osztályos munkába, mind pedig az ambuláns betegellátásba betekintést nyerhettem.

Hosszútávon magasabb szintű szakmai kihívásokkal akartam szembenézni, úgyhogy átkértem magam szintén a tatabányai kórházhoz tartozó Gőzfürdőbe, ahol kifejezetten csak járóbeteg ellátás zajlott. Itt a csoportos és egyéni tornák keretein belül rengeteg különböző mozgásszervi problémával kellett szembenéznem, ami sokkal közelebb állt hozzám, mint a szakma belgyógyászati része. Emellett elkezdtem dolgozni egy funkcionális edzőteremben, ahol a rehabilitáció mellett prehabilitációra és edzésre is lehetőségük volt a hozzánk érkező vendégeknek. A Tatabányai Röplabda Sport Egyesületnél lehetőségem nyílt a sportolókkal történő munkára, a sportágra specifikus sérülések rehabilitációjának gyakorlására.

A Sport and Balancenál megtapasztaltam az önálló munkavégzést. Az itt eltöltött idő igazán meghatározó számomra, hiszen elkezdhettem kialakítani a saját szemléletemet és értékrendszeremet a betegek kezelésében.

Kiemelten fontos számomra önmagam folyamatos szakmai fejlesztése, amit leginkább külföldi képzések, edukációs platformok segítségével valósítok meg, így egy korszerűbb, frissebb megközelítéssel rendelkezem a mozgásszervi rehabilitációról. Tudásomat egyre célirányosan az erősítő edzésben, erősportokban előforduló fájdalmakkal kapcsolatban bővítem, mert aktív erőemelőként a szakma ezen területét érzem leginkább önazonosnak. Ez az irány nagyon specifikus tudást, az erőgyakorlatok mély biomechanikai és anatómiai megértését igényli, ezért több edzői kurzuson is részt vettem.

Jelenleg erősportolóknak, konditermi edzést végző egyéneknek és átlagembereknek segítek személyesen és online körülmények között is mozgásszervi problémáik kezelésében, hogy kompromisszumok nélkül mozoghassanak.

A mozgásszervi fájdalmak megszüntetésén túl, küldetésemnek érzem a szakmánkba berögzült tévhitek lebontását, a különböző mozgásokkal kapcsolatos félelmek leépítését az emberek fejében.

Fontosnak tartom, hogy megmutassam a pácienseimnek, mennyire alkalmazkodóképes és ellenálló az emberi test! Ahelyett, hogy bizonyos mozgásokat kerülnénk, próbáljunk meg minél több időt eltölteni és erősebbé válni bennük!

Fontos megérteni, hogy a fájdalom abból következik, ahogyan jelenleg a testünket használjuk, ezért kizárólag az jelenthet hosszútávú megoldást, ha jobb mozgási lehetőségekkel ruházzuk fel magunkat. Én nem más helyett szeretném megoldani a problémát, hanem vele együtt!